Szczegóły oferty

Lofty Kurpińskiego
Gdańsk Kurpińskiego 1A
Lokalizacja:
Gdańsk Kurpińskiego 1A
Typ nieruchomości:
Usługowo-mieszkaniowa
Rynek:
grunty
Status
Zakończona
Metraże lokali/mieszkań
12-340 m2
Opis nieruchomości

Inwestycja powstaje w dzielnicy Suchanino, a charakteryzuje się ona dobrym dojazdem do centrum Wrzeszcza, jak i do Śródmieścia Gdańska – nie tylko samochodem, ale także komunikacją miejską. Lokalizacja w istniejącej od lat dzielnicy zapewnia dostęp do rozbudowanej infrastruktury – dostęp do sklepów, punktów usługowych, służby zdrowia, szkół. W pobliżu znajduję się Galeria Morena oraz Park Technologiczno naukowy.

W budynku powstanie 30 mikroapartamentów o powierzchni od 12 do 28 m2. Cześć z nich została zaprojektowana jako mikro lofty o wysokości ponad 5,2 m z antresolami. Na parterze oraz kondygnacji podziemnej budynku zlokalizowane będą lokale usługowe.

Na dachu zaaranżowana zostanie atrakcyjna przestrzeń, gdzie mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzać czas. Zaplanowane zostały tu ławki, stoły, otoczone zielenią miejsca wypoczynkowe, które stać się mają miejscem integracji i wspólnego spędzania czasu.

Idea colivingu przybyła do Polski krajów anglosaskich.  Szybko zyskuje na popularności wśród ludzi młodych, przede wszystkich młodych profesjonalistów, zwłaszcza  tych, którzy nie założyli jeszcze rodziny. Tacy ludzie nie chcą jednak wynajmować mieszkań wyposażonych stare meble, jednocześnie nie stać ich jeszcze na  własne mieszkanie.

Na czym polega coliving?

Każdy najemców ma wygodnie urządzony bardzo  funkcjonalny apartament: sypialnię aneksem kuchennym łazienką. Istotą colivingu jest to, że do dyspozycji  wszystkich najemców są też świetnie zaaranżowane nowocześnie wyposażone części wspólne, takie jak taras dachowyDla osób pragnących  odpocząć bądź spotkać się ze znajomymi zostanie zagospodarowana powierzchnia ponad 400 m2. Lokale na parterze dostarczą dodatkowo usługi uzupełniające.

Użytkowanie części wspólnych integruje społeczność  obniża koszty najmu, dzieląc je między wszystkich najemców. Przy tym nie powoduje konfliktów, ponieważ ich utrzymanie i sprzątanie jest wliczone opłatę najmu. Mieszkańcy mogą  się  skoncentrować na własnych zajęciach, pracy czy rozrywce, jednocześnie – co  niezwykle istotne dla tego pokolenia mają do dyspozycji pełni wyposażone pomieszczenia oraz  towarzystwo do różnych, tym wspólnych aktywności.

Jaka jest rola inwestora?

Formuła zakłada, że  realizacja zysków jest równie wygodna bezproblemowa, co mieszkanie  dla najemców. Po zainwestowaniu pieniędzy ukończeniu inwestycji bieżący zarząd nad nieruchomością przejmuje wyspecjalizowana firma zajmująca się wynajmem jego obsługą. To ona negocjuje najemcami, dba o nieruchomość wypłaca zyski każdemu inwestorowi posiadającemu  odrębny lokal.

Lokalizacja

    Napisz bądź zadzwoń
    +48 734-172-402